Teknoloji
devamlı gelişim
Ekstrüzyon
Levha ekstrüzyonuyla plastik granüller eritilir ve termo-elastik bir levha gelecek şekilde bir dudak aracılığıyla basınca maruz kalır. Soğutma işlemi sonrasında, levha sarılır. Bu teknolojiyle polipropilen (PP) ve polistiren (PS) işlenir.

Termoform
Sarılma işleminden sonra, levha termoform (ısıl biçimlendirme) makinesine verilir ve burada ısıtılır. Kalıp içerisinde, termo-elastik levha keçe ile ön biçimlendirmeye tabi tutulur, basınçlı hava ile kalıba sokularak soğutulur ve kesilir. Bardaklar çıkartılır ve istiflenir. Bu teknoloji bardakların, kapakların ve kaselerin üretimi için kullanılır.

Sleeve
Sleeve bir dekorasyon tekniğidir. Etiketler buhar uygulayarak kupalara giydirilir. Sleeve etiketler yüksek kaliteli baskıyı garantiler. Bardakları çok parlak ya da mat boyayla baştan başa çeşitli tasarımlarla dekore edebiliriz.

Kuru Ofset Baskı
Kuru ofset baskı ile, bardaklar ve kapaklar kalıplanma sonrasında işlenir. En gelişmiş baskı makineleri maksimum yedi renge kadar baskı çeşitliliğine olanak sağlamaktadır. Dolaylı baskı sayesinde, baskı mürekkepleri bir kauçuk blanket üzerine ıslak boya olacak şekilde uygulanır ve bardak veya kapak üzerine aktarılır.
Copyright © 2015 Turan Plastik | All Rights Reserved